ბავშვთა და მოზარდთა განვითარების, რე/აბილიტაციის ცენტრ "პროსპეროს კლინიკა"-ში " ქცევის საერთაშორისო ორგანიზაციის (IBAO) მიერ აღიარებული IBT სასერტიფიკატო კურსი ქცევის გამოყენებით ანალიზ - (ABA)-ში იწყება.
მოცემულ ტრენინგ-კურსს გაუძღვებიან:
თეა ჩანადირი, მედიცინის დოქტორი, განვითარების და ქცევის პედიატრი, ქცევის საერთაშორისო ანალიტიკოსი PhD MD DBP IBA CBA-S
ასისტენტი- ნინი ბრეგვაძე. ფსიქოკონსულტირებისა და ფსიქოდიაგნოსტიკის მაგისტრანტი, ქცევითი თერაპევტი.
ასისტენტი - ჯულიანა ჩიქვინიძე, გამოყენებითი სოციალური ფსიქოლოგიის მაგისტრი, ქცევითი თერაპევტი.
ასისტენტი - ბარბარე მარგალიტაძე, გამოყენებითი სოციალური ფსიქოლოგიის მაგისტრანტი, ქცევითი თერაპევტი.
კურსი განკუთვნილია:
პროფესიული კომპეტენციის ამაღლების/ახალი კომპეტენციის დაუფლების მსურველთათვის
კურსი წარმოადგენს "საერთაშორისო ქცევის თერაპევტის (IBT – International Behavior Therapist) მოსამზადებელ პროფესიული გადამზადების ტრენინგ-მოდულს, რომელიც აღიარებულია ქცევის ანალიზის საერთაშორისო ორგანიზაციის (IBAO - International Behavior Analysis Organization® - https://www.theibao.com/) მიერ.
კურსი მოიცავს :
- 45 საათის მოცულობის თეორიულ ნაწილს, ღირებულებაა 400 ლარი.
- 10 საათის მოცულობის პრაქტიკულ ნაწილს უფასოდ,
- საათის მოცულობის პრაქტიკულ კურსს (მსმენელის სურვილისამებრ), ღირებულებაა 200 ლარი.
სტუდენტებისთვის მოქმედებს ფასდაკლება.
სწავლების ფორმატი არის ჰიბრიდული
! ჩვენთან კურსის წარმატებით გავლის, ფინალური გამოცდის ჩაბარების და სუპერვიზიის ქვეშ პრაქტიკული საათების დაგროვების შემდეგ გექნებათ შესაბამისი კომპეტენცია და დოკუმენტაცია, რათა ცენტრის ბაზაზე ჩააბაროთ საერთაშორისო ონლაინ გამოცდა IBAO-ს საგამოცდო ცენტრში და გახდეთ საერთაშორისო ქცევის თერაპევტი (IBT)
ასევე წარმატებულ კურსდამთავრებულებს გეძლევათ საშუალება დასაქმდეთ და იმუშაოთ სუპერვიზიის ქვეშ ჩვენი ცენტრის ფარგლებში. ტრენინგის თეორიულ კურსზე დასარეგისტრირებლად გთხოვთ გადახვიდეთ შემდეგ ბმულზე: